Klub Slunečnice je místem, kde mohou svůj volný čas trávit děti i rodiče

Kdo jsme

Tento unikátní prostor v Letňanech oživily v roce 2007 Markéta, Jana a Monika a tehdy 5 členný tým lektorů se zaměřoval zejména na výtvarné aktivity. Psal se rok 2012, když jsme díky podnětům rodičů postupně rozšířili nabídku lekcí o kurzy hudební, taneční, jazykové i sportovní. Dneska je nás v týmu skoro 30 a do Slunečnice jsme přišli z různých prostředí, ale se stejným cílem – rozvíjet nastupující generaci po stránce dovedností a hlavně užívat si dětství.

Co děláme

Náš klub představuje rodinné centrum, které se stalo místem pro příjemná setkávání rodičů i dětí různého věku. Dopoledne si můžete přijít zacvičit či pohrát s miminkem, program Schůdek do školky připravuje batolata na přechod do nového předškolního prostředí, večerní kreativní dílny obohacují naše myšlení a je jedno, kolik nám je let, a v rámci speciálních akcí vám přinášíme divadelní program, hry, soutěže, oslavy či karnevaly.

Inspirujeme se dynamickou proměnou světa okolo nás a rozvíjíme přirozenou dětskou kreativitu

Jak poznáváme své dítě, objevujeme i sami sebe

Co bychom si přáli

Naším dlouhodobým cílem je, aby se maminky na mateřské i tatínkové na rodičovské dovolené neizolovali v domácím prostředí. Aby se nebáli vyrazit ven s malými dětmi a zapojili se do občanské společnosti. Pozitivně naladěný a otevřený kolektiv přispívá k rozvoji osobnosti a okolo nás je toho přeci tolik k vidění. Snažíme se učit děti toleranci, komunikaci a společnému tvoření důležitých hodnot.

Proč to děláme

Někteří z nás se pro práci s dětmi narodili, jiní opustili svá zaměstnání, aby se mohli nechat každý den fascinovat úžasně otevřenou a kreativní myslí dětí. Právě mezi dětmi se setkáváme s neskutečnou energií, unikátními nápady a radostí z maličkostí, které tvoří celý náš život.

Nechme děti ukázat nám svět, jak ho vidí svýma očima

Nejzábavnější dětské centrum v Letňanech

01. Motivační prostředí

Zakládáme si na tom, aby byl Klub Slunečnice místem, kde se děti cítí spokojeně a v bezpečí. K tomu jim vytváříme pohodovou rodinnou atmosféru, kde se navzájem respektujeme.

02. Profesionální přístup

Neposkytujeme pouze hlídací službu, ale máme plán, jak děti rozvíjet po stránce fyzické i emoční. Snažíme se děti poznat a dát jim prostor, aby objevily svůj skrytý talent.

03. Pestrost aktivit

Během pohybových kroužků se energické děti vyřádí a ty klidnější si najdou cestu ke sportu. Edukativní program pomáhá dětem se soustředit a ukazuje cestu, jak přijímat stále nové informace.

04. Kvalita péče

Vedeme děti k samostatnosti a podporujeme je v rozvoji jejich osobnosti přirozenou a hravou formou. Vycházíme z dlouholetých pedagogických zkušeností a čerpáme z nejnovějších poznatků ve vzdělání.