LAKROS SLUNEČNICE

Sportovní kroužek s cílem všestranně rozvíjet herní dovednosti.  Děti se trénují ve hře lakros (lacrosse), přesněji řečeno v jeho dětské obdobě - interkros (intercrosse).

Interkros

Interkros se hraje ve čtyřech hráčích v poli a jedním brankářem. Hraje se na tři třetiny po 15 minutách na hřišti pokud možno 20 x 40m. Většinou v tělocvičně ale i na venkovní umělé trávě. Hráči nepotřebují žádné chrániče (někteří mají chrániče na oči, plastové brýle), protože hráči se sebe nesmí ani dotknout. Hráči mají kovové tyče (výjimečně ještě dřevěné) s kompletní umělohmotnou „hlavou“. Míče jsou vetší než u ostatních druhů lacrossu a jsou lehčí. V intercrosu není žádný face ani vhazování. Hráči si jednoduše na začátku hřiště střihnou a kdo vyhraje, má míč. V této verzi padá velmi mnoho gólů, ale samozřejmě záleží na brankáři a na schopnostech hráčů. Konečný výsledek může činit například 35:25, ale také 12:15. Doba na útok je omezena na 30s, míč v držení hráče na 3 sekundy, což činí interkros velmi rychlou a napínavou hrou. Interkros hrají muži i ženy společně, nicméně na úrovni mistrovství světa jsou soutěže oddělené.

Pro děti od 6 do 13 let.

Starší děti mohou po dohodě s trenérem trénovat také - pouze zápasy by odehrávaly s družstvem ve své věkové kategorii.

Lakrosové vybavení bude dětem zapůjčeno, potřebují pouze běžný sportovní oděv a obuv se světlou  podrážkou vhodnou do tělocvičny. Dále s sebou doporučujeme ručník a pití.

Kde trénujeme - Sportovní hala (tělocvična) ve Třinecké ulici, Praha 9 - Letňany

Délka tréninku - 2 vyučovací hodiny (2x45 min.), každé úterý od 16:30 do 18:00

enlightenedPravidelně aktualizované klubové stránky najdete zde

enlightenedRozpis turnajů ke stažení i tisku :-)

Turnaje hrajeme v tělocvičně při ZŠ Mendelova 550, POZOR vjezd z ulice Hviezdoslavova.

Z%C5%A0+MENDELOVA&hnear=0x470b939c0970798b:0x400af0f66164

Fotografie najdete zde

Fotografie ze zápasů ligy

Klubové stránky

Další informace o lakrosu najdete na www.lcjm.cz

Trenér:

Jiří Mikulka

-Trenér mistrů světa z roku 2005

- 4 roky trenér dětského týmu

- 6 let trenér reprezentačního týmu žen

- Mistr světa z roku 1999

NABÍDKU KROUŽKŮ, PODROBNÉ INFORMACE O TERMÍNECH, VOLNÝCH MÍSTECH A MOŽNOSTI PŘIHLÁŠENÍ NAJDETE ZDE

KONTAKT: krouzky@klubslunecnice.cz - koordinátorka kroužků - Markéta Rašková, tel.: 603 937 559

Při neuhrazení poplatku do dne zahájení kroužku registrace zaniká a není možná účast v kroužku.