Image

 

 

KDO JSME

Občanské sdružení Klub Slunečnice bylo založeno s myšlenkou na vytvoření prostoru příjemného pro trávení volného času dětí i rodičů. Rodiče i děti v předškolním a mladším školním věku si u nás mají možnost vybrat ze široké nabídky kroužků.

V prvních letech byla naše činnost zaměřena hlavně na výtvarné aktivity, ale postupně jsme naši nabídku rozšířili na základě poptávky Vás, rodičů.

Díky Vašim podnětům jsme seznam kroužků  doplnili o hudební, taneční, jazykové i sportovní. 

 

 Večerní kreativní dílny jsou určené především pro dospělé, popř. starší žáky. V příjemné atmosféře se zde mohou seznámit s nejnovějšími trendy v oblasti tvoření.

Od listopadu 2007, provozujeme pravidelný dopolední program pro maminky s dětmi - MATEŘSKÉ CENTRUM SLUNEČNICE.
Maminky tak dostaly možnost se svými dětmi využívat plně vybavenou dětskou hernu a výtvarnou dílnu. Zde pro ně připravujeme každý pátek program s výtvarným zaměřením. Děti tak mají možnost rozvíjet se nejen sociálně, ale i s důrazem na jemnou motoriku.

Od roku 2008 nabízíme program „Schůdek do školky“. Zde se děti v krátkém programu s paní učitelkou připravují na pravidelnou docházku do školky.
 

Také pravidelně organizujeme jednorázové akce, které dělají ze všedních dní ty nevšední.

Během celého roku chystáme dětem a jejich rodičům tematické akce plné her, soutěží a společného tvoření, které se těší velkému zájmu. V minulých letech, také díky přispění MČ Praha 18, úspěšně proběhla řada programů pro děti a rodiče (karneval , divadelní představení, veřejné výtvarné dílny …)

 

CÍL NAŠÍ ČINNOSTI

Cílem naší činnosti je zkvalitňování volnočasových aktivit pro rodiny s malými dětmi, překonávání izolace matek na mateřské dovolené, emancipace rodičů s malými dětmi a jejich zapojování do občanské společnosti.


ZDŮVODNĚNÍ A PŘÍNOS NAŠÍ ČINNOSTI

Klub Slunečnice umožňuje společenství „odlišných“, učí toleranci a předchází xenofobii.
Je otevřen všem rasám, různým sociálním vrstvám, lidem s různým postižením a dalším.


......ano, takhle vznešeně se to dá určitě říct také, ale důvod je možná i mnohem jednodušší a to, že nás baví práce s dětmi i jejich rodiči, že máme nepřeberné množství nápadů a chceme se o ně podělit, že právě tato činnost nám dává smysl a ještě pořád máme dost sil, energie a chuti zpříjemňovat dětem i dospělým jejich volný čas.

 

Markéta Rašková

Jana Čehylová

Monika Kajínková